2010. március 15. (hétfő) 20:30
Francios Juliot: Effectivement

Mozdulatok a tánc, a fizikai színház és a cirkusz találkozási pontján.

A cirkusz világából jött fiatal alkotó egy újfajta nyelvezettel ötvözi a fizikai kortárs táncot. Alkotásai speciálisak, izgalmasak és ötletgazdagok, erősen meghatározza múltja: a cirkuszi mime technika és a fizikai színház világa.

Megnézzük, hogyan kellene lennie a dolgoknak. Hogyan kell viselkedni. Mindazokat a különféle fizikai kódokat, amelyek egész életünk során elkísérnek. A testi konvenciókat, amelyek révén mindannyian hasonlóan mutatunk. Ám ha közelebbről megnézzük – még ha sok közös működési módot felfedezhetünk is – minden egyes ember, minden kultúra hozza a saját árnyalatait. Ezekkel a különféle „módokkal” akartam játszani, ezeket akartam kifejezni fantáziadúsan, olyan egyszerű alapokból kiindulva, amelyek többé-kevésbé közösek:

Hogyan készüljünk fel egy..
Milyen frizurával menjünk esküvőre?
Hogyan kell illendően ülni, amikor tudjuk, hogy illendően kell ülni?
Vagy mit kell tenni olyan extrém helyzetben, amikor teaivás közben lenyeljük a teafiltert...?
Az eredmény egy elferdített valóság, egy fizikai kifejezéstár, amely nyitott az ösztönök, az érzékelés és a képzelet felé.

Alkotó: François Juliot
Zeneszerző: Simon Thiérrée
 

 
2010. SZEPTEMBER  >
HKSZCSPSZV
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123